Vyhlásenie ANS, 2.12.2016

V nadväznosti na prehodnotené stanovisko Union zdravotnej poisťovne, a.s. k výške pohľadávok na vrátenie časti vyplatených príplatkov a upravenú ponuku pre nemocnice združené v ANS zaslanú dňa 30.11.2016 ANS na základe odpovedí svojich členov nesúhlasila s predloženým návrhom a trvala na ponechaní príplatkov v plnej výške.

Union ZP na rokovaní dňa 29.11.2016 informovala zástupcov ANS, že vrátenie časti príplatkov k cenám ukončených hospitalizácií, ošetrovacích dní, osobitne hradených výkonov a výkonov jednodňovej zdravotnej starostlivosti vyplatených v roku 2016 bude od stredy 30.11.2016 požadovať aj od Fakultných a Univerzitných nemocníc. Podľa našich informácii sa tak doposiaľ nestalo. ANS samozrejme zastáva rovnaké nesúhlasné stanovisko ku vráteniu príplatkov Fakultnými a Univerzitnými nemocnicami ako v prípade nemocníc združených v ANS, no zároveň sa pýtame na dôvod takéhoto konania zo strany Union ZP a rôzneho prístupu ku nemocniciam ANS a Fakultným a Univerzitným nemocniciam.

ANS včera zaslala predsedovi ÚDZS MUDr. Haškovi žiadosť o preskúmanie postupu Union ZP voči poskytovateľom zdravotnej starostlivosti združeným v ANS, ktorých Union ZP vyzvala na vrátenie príplatkov dohodnutých v dodatku ku Zmluve o poskytovaní zdravotnej starostlivosti.